20. Aprīlis 2010

„Cleanhouse” 2009. gadā par 30% palielinājis apgrozījumu

Latvijā lielākais apsaimniekošanas un uzkopšanas uzņēmums „Cleanhouse” 2009. gadā ir sasniedzis 3 500 000 latu lielu apgrozījumu, nodrošinot 30% apgrozījumu pieaugumu krītoša tirgus apstākļos. 2010. gadā uzņēmums plāno uzsākt darbību eksporta tirgos un uzsākt jaunu pakalpojumu – vides apsaimniekošana, ēdināšana, apsardze – ieviešanu.

„Jau pēdējos četrus gadus rūpīgi esam strādājuši pie uzņēmuma efektivitātes celšanas, tāpēc pērn varējām saglabāt konkurētspēju un nodrošināt apgrozījuma pieaugumu, kad nozarē kopumā tas samazinājās par aptuveni 25%,” stāsta SIA „Cleanhouse” valdes loceklis Kristaps Drone.

„Protams, arī „Cleanhouse” izjuta klientu samazinātos budžetus telpu apsaimniekošanai un uzkopšanai, tāpēc 2009. gadā maksimāli optimizējām pakalpojumu izmaksas. Rūpīgi pārskatījām visus līgumus ar apakšuzņēmējiem un sadarbības partneriem, vienlaikus cenšoties saglabāt tikpat augstu pakalpojumu kvalitātes līmeni kā līdz šim. Tāpēc ar bažām raugāmies uz to nozares dalībnieku rīcību, kas sola nodrošināt pakalpojumus par neiespējami zemām izmaksām. Nākotnē tas apdraud nozari kopumā, jo klienti, neapmierināti ar zemo cenu pakalpojumu sniedzēju nodrošināto kvalitāti, atteiksies no ārpakalpojumu sniedzējiem, pašu spēkiem nodrošinot apsaimniekošanas un uzkopšanas funkcijas,” uzsver K. Drone.

Steigšus jāvēršas pret nelegālo nodarbinātību

Lai sakārtotu nozari, „Cleanhouse” kopā ar citiem Latvijas vadošajiem nozares uzņēmumiem pērn dibinājis Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociāciju (LPUAA).

„Negodīgu uzņēmumu ienākšana nozarē, izvairoties no nodokļu nomaksas vai nodarbinot nelegālo darba spēku, vājina godprātīgo nozares uzņēmumu izredzes noturēt klientus. Tas savukārt ilgtermiņā radīs zaudējumus visiem. Profesionālākie nozares uzņēmumi būs spiesti atstāt tirgu, klienti zaudēs saņemto pakalpojumu kvalitāti, bet nozarē strādājošie nesaņems tiem pienākošās sociālās garantijas. Tāpēc LPUAA uzsācis sadarbību ar Valsts darba inspekciju, lai cīnītos pret negodīgo uzņēmumu darbību, tomēr gaidām arī citu uzraugošo institūciju aktīvāku iesaistīšanos šīs problēmas novēršanā,” norāda „Cleanhouse” valdes loceklis Kristaps Drone.

 Mērķis paplašināt telpu apsaimniekošanas pakalpojumu klāstu

Izpētot klientu vajadzības, „Cleanhouse” plāno paplašināt apsaimniekošanas pakalpojumu klāstu, ietverot tajā arī apsardzes, ēdināšanas un vides apsaimniekošanas pakalpojumus. Klientam tas savukārt nozīmē iegūt visu pakalpojumu klāstu ar viena ārpakalpojuma sniedzēja starpniecību.

„Lai arī „Cleanhouse” ir pilnībā vietējais uzņēmums, esam pārliecināti par savu konkurētspēju un vairāk nekā desmit gadu laikā uzkrātajām profesionālajām zināšanām. Tāpēc 2010. gadā plānojam uzsākt darbību arī eksporta tirgos,” stāsta K. Drone.

Par „Cleanhouse”

Latvijā lielākais telpu apsaimniekošanas un uzkopšanas uzņēmums „Cleanhouse” dibināts 1997. gadā. Kļuvis par vadošo nozares spēlētāju, saglabājot tikai vietējo pamatkapitālu. Pašlaik uzņēmums nodarbina ap 430 darbinieku, galvenie darbības virzieni: komercobjektu apsaimniekošana un uzkopšana. Lielākie klienti: Swedbanka, Latvenergo, RIMI, LR Iekšlietu ministrija un LR Aizsardzības ministrija.
„Cleanhouse” kļuvis arī par programmas „Iespējamā misija” atbalstītāju.